vrf sistem kurulumu

Vrf Sistem Kurulumu, VRF klima sistemleri; tek dış ünite ile birden fazla iç ünitenin bağımsız olarak kontrol edilebildiği sistemdir.

VRF sistemi nasıl çalışır diye düşünenler için öncelikle; VRF sistemlerinin temelde dış ortama yerleştirilen bir dış ünite grubu, buna bağlı çok sayıda iç ünite, hassas kontrollü bir otomasyon sistemi, bakır boru hattıyla sistemde dolaşan soğutucu gazdan oluştuğunu belirtelim.

pazaryerii

Merkezi klima sistemleri olarak da bilinen VRF klimalar çalışırken dış üniteden çıkan gaz ve sıvı, üniteler boyunca sistemi dolaşarak tekrar dış üniteye geri döner. VRF klima kullanımının avantajları da bu durumda ortaya çıkar.

VRF klima nasıl çalışır daha ayrıntılı anlatacak olursak; her bir ünite en temel boru hattına bağlanarak birbirinden bağımsız şekilde ayrı ayrı kontrol edilebilir. Dolayısıyla ihtiyaç duyulmayan alanlarda iklimlendirme yapılmaz.

VRF sistemi, toplam kapasiteyi hassas olarak ayarlayabilen DC inverter kompresörlere sahibi olduğu için odanın ihtiyacına göre gaz debisinin ayarlanmasını sağlar. Böylece minimum düzeyde enerji tüketilir.

Klima Özel Servis olarak her marka klimanın Vrf Sistem Kurulumunu gerçekleştiriyoruz.