klima montajı

Klima montajı, profesyonel klima servisi çalışanlarımız tarafından klimanızdan yüksek performans ve tasarruf sağlamak amacıyla yaptığımız uygulamalardan biridir.

Klima montajı yapılmadan önce, klimanın takılacağı alanın metrekare, tavan yüksekliği, coğrafi cephe ve yaşayan kişi sayısı faktörleri ele alınıp, montaj yapılacak klimanın BTU değeri doğru hesaplanarak klima seçimi için siz müşterilerimize gerekli teknik klima bilgilerini veriyoruz.

Klima Montajının yapılacak yerin, tüm alanı çevreleyecek ve hava sirkülasyonun en verimli olacağı yer olarak seçiyoruz.

Klima montajının yapılıp çalıştırılmadan önce; klima elektrik hattına bağlanacak şebeke voltaj ve akımının klima elektronik devre kartına ve dış ünitede bulunan kompresör motoruna zarar vermemesi için ölçülüp uygunluğunu test ediyoruz.

dijital manometre

klima gaz dolumu dijital manometresi

Klima dış ünitesinden sisteme verilecek soğutu gaz vanalarının açılmadan önce, dijital manometre yardımıyla, daha sonra gaz kaçağı oluşup klimanın arıza yaşamaması için kaçak fonksiyon testini yapıyoruz.

Kaçak fonksiyon testi başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra, sisteme dış üniteden vakum pompası bağlayarak tesisatın vakum işlemini yapıyoruz.

Vakum Motoru

klima sistemi vakum pompası

Sistem vakum edildikten sonra, dış üniteden gaz vanalarını açıp klimayı istenilen modda yarım saat kadar test edilmesi için çalıştırıp herhangi bir arıza durumu olup olmadığını gözlemliyoruz.