Klima Servisi

Klima servisi olarak Split, Multi Split ve VRF Merkezi sistem klimaların montaj, kurulum, tamir ve bakım hizmetlerini yapıyoruz.

Klima montaj öncesi, klimanın takılacak alana göre çeşidi ve btu kapasitesinin seçimi, montaj sonrası çalışma fonksiyon testlerinin yapılması, oluşabilecek arıza durumlarında hızlı müdahale etme, yıllık genel periyodik bakımlarının yapılması, tüm bu hizmetler tarafımızca uygun fiyat politikası ve profesyonel teknik servis ekibimizle kaliteli hizmet sağlamaktayız.

klima servisi

Split Klima Servisi

Split klimalar birbirinden bağımsız ünitelere sahip olan ve iki ayrı şekilde birimlerden oluşan klima modelleri olarak tanımlanmaktadır. Klima çeşitleri bilinen klima sistemleri gibi iç ve dış ünitelerden oluşmaktadır. İki ana parçaya sahip olmaktadır.

İç ünite bulunduğu iç ortamdaki ısı alışverişini yapar dış ünite ise dışarıda bulunan ortamdaki ısı alışverişinin gerçekleştirmektedir. Bu iki ünite arasında gaz akışı ve sinyal alışverişini sağlayan birbirinden bağımsız bir şekilde çalışan bakır borular ve bunun yanında elektrik tesisatları bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı split klimalar iki ayrı birimden oluşmaktadır.

sec1 img

İki ayrı üniteden meydana gelen bu klimalar genellikle evlerde daha fazla tercih edilmektedir. Bu tarz klima modelleri kendi arasında da birçok çeşide ayrılmaktadır. Örnek vermek gerekirse duvar tipi, salon tipi, tavan tipi ve buna benzer tiplerden oluşan klima modelleridir. Muhakkak belirli aralıklarda bakıma girmesi gerekmektedir Bu sebepten dolayı split klima servisi 7/24 hizmet vermektedir. Verilen hizmetler kullanıcılardan tam not almaktadır.

Split Klima Nasıl Çalışmaktadır?

Screenshot 8

Kullanılan bu klimalar genellikle ısı transferleri ile birlikte çalışmaktadır. Hava transferi olarak kullanılmamaktadır. İçinde barındırdığı kompresör, kondenser ve genleşme parçaları gibi parçaları ile dış ünite de bulundurması sayesinde ısı ortama çevrimiçi bir şekilde pompalamaktadır. Split klimaların dış ünite birden fazla iç ünite şeklinde bağlanmaları oldukça mümkün olmaktadır.

Kullanıcılara büyük bir avantaj sağlamaktadır. Burada bulunan bakır borular yalıtımı en üst seviyede sağlamaktadır. Bu kanallara ısı girdikçe soğukluk ya da sıcaklık etkisi yayarak ortamı ısıtıp ya da soğuta bilmektedir. Klimaların düzenli bakımı muhakkak klima bakım servisi tarafından yapılmaktadır. Böylece klimalar daha uzun ömürlü ve daha kullanışlı olmaktadır.

sec8 img

Split Klima Çeşitleri Nelerdir?

Split klimalar iki çeşitten oluşmaktadır. Bunlardan ilki mono split klima, ikincisi multi split klima olmaktadır. Mono split klimalar tek bir dış ünite ile birlikte ve aynı zamanda tek bir iç üniteye sahip özellikle evlerde tercih edilen klima modellerindendir.

Multi split klima ise tek bir diş üniteden meydana gelip birden fazla iç üniteyi bünyesinde barındıran ve genellikle büyük mekanlarda ve alanlarda tercih edilen klima çeşididir.

split klima özellikleri

Split Klimanın Özellikleri Nelerdir?

Split klimalar yeni iklimlendirme sistemleri ile üretilmiş olan hidroflorokarbon karışımlarını bünyesinde barındıran ve fazlasıyla çevre dostu soğutucu gaz çeşitlerini bünyesinde bulundurup kullandıran klima çeşididir. Bu klimalar iç ve dış olarak ayrılmaktadır. Yer tasarrufu sağlaması ile birlikte özellikle ideal ürün ve seçenek olarak kullanılmaktadır. Klimalar antibakteriyel klimalar olarak bilinmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir