MULTİ SPLİT KLİMA

Multi split klimalar birden fazla çoklu split klimalar anlamına gelmektedir. Mono split klima ve multi split klima olarak ayrılan klimaların mono olanları tek dış üniteyle birlikte tek iç üniteye sahip klimalardır. Multi split klimalar ise tek bir dış üniteye bağlı, birden fazla split klimalardır. İç ünitelerin hepsi tek bir dış üniteye bağlanır. Bunun neticesinde dış ünitelerin oluşturacağı yer sorunu ve görüntü bozukluğu önlenmiş olur.

Multi split klima nedir diye soranlar için önerilen klima modelleri ev konut gibi yerlerden spor salonlarına kadar farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Split klimalarda olduğu gibi multi split klima modellerinde de duvar tipi, kaset tipi, kanallı tip , yer-tavan tipi gibi farklı iç klima seçenekleri mevcuttur. Bir dış üniteye 8 adete kadar iç ünitenin bağlanabilmesini sağlayan multi split klima modelleri mekanlarda mükemmel bir iklimlendirme deneyimi yaşatmaktadır.

Multi Split Klimalar Nasıl Çalışır? Multi Split Klima Özellikleri

Multi split klima nasıl çalışır diye merak edenler için farklı klima markalarının model seçenekleri sunulmaktadır. Tek bir üniteden kontrolle mekanların iklimlendirilmesini sağlayan klimalar, temelde iç ve dış üniteleriyle split klimaların çalışma mantığına sahiptirler.

Son yıllarda A sınıfı performans sergilerken tek dış üniteye sahip olmasının avantajıyla sessiz çalışmaktadır. Aniden elektrik kesintilerinden sonra tekrar kendiliğinden çalışmaya başlaması ve herhangi bir zarar uğramaması özellikleri arasındadır.

Ayrıca özellikleri:

  • Tek dış üniteye sahip yapısı ile aynı anda çoklu klima yönetim sistemi sunar.
  • Alanın büyük ve küçüklüğüne göre modüler yaklaşım ve çözümler sunar.
  • Sistemi kat veya bölge bazında entegre etmeye olanak tanır.
  • Üstün performansı ile iç mekan ses seviyesi şartlarının karşılanmasını sağlar.

Multi Split Klimalar Nerelerde Kullanılır?

Multi split klimalar genellikle duvar, salon, tavan ve kaset tipi modellerinde kullanılır. Daha çok geniş mekanlarda ya da birden fazla alanın iklimlendirilmesinde kullanılan multi split klima, tek dış ünitesiyle aynı anda farklı mekanların havasını değiştirebilir. Sizlere daha fazla yer tasarrufu sağlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir